آسمان در رسانه
مقاله سبدگردان آسمان
ویدئو سبدگردان آسمان
اینفوگرافیک سبدگردان آسمان
پادکست سبدگردان آسمان
واژه نامه سبدگردان آسمان
ابزارک های مالی
برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری اردیبهشت ماه ۱۳۹۸
کد مطلب: 541     تاریخ انتشار: 1398/03/07     تعداد مشاهده: 4320
Facebook Twitter Google+ LinkedIn

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در حالی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را برای اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ اعلام کرد که طی این ماه شاخص کل بورس با بازدهی ۵.۳ درصد بالاتر از بازارهای موازی قرار داشت.
 


جهت مشاوره و راهنمای سرمایه گذاری با ما تماس بگیرید
تلفن: ۴۱۷۹۳۰۰۰ - ۸۸۵۵۱۶۲۳ - ۸۸۵۵۱۶۳۷ - ۸۸۵۵۱۶۳۲


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، طی اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، بازارهای سهام، ارز و سکه طلا به ترتیب بازدهی ۵.۳، ۴.۴ و ۰.۵۳ درصد را ثبت کردند تا بازار سهام در صدر قرار گیرد.
در این بازه زمانی یکساله صندوق های سرمایه گذاری سبدگردان آسمان توانستند در جمع برترین ها قرار بگیرند.

صندوق های در سهام
شرکت سبدگردان آسمان دارای ۲ صندوق سرمایه گذاری در سهام است. صندوق آسمان یکم که صندوقی صدور و ابطالی است توانست طی سال منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بیش از ۱۲۳ درصد بازدهی را نصیب سرمایه گذاران خود کند. صندوق آسمان آرمانی سهام دیگر صندوق در سهام این شرکت است که در بورس قابل معامله است (ETF)؛ این صندوق نیز با بازدهی ۹۸ درصد توانست جوابگوی صندوق بازان بورسی باشد.

این ۲ صندوق به دلیل ماهیت شان که اغلب سرمایه گذاری خود را در سهام انجام می دهند، در دسته صندوق های «پرریسک» قرار می گیرند.

صندوق های مختلط
صندوق سرمایه گذاری آسمان خاورمیانه صندوق مختلط شرکت سبدگردان آسمان است؛ این صندوق با ترکیب بیشتر در سهام و اوراق با درآمد ثابت توانست طی سال منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸،  ۱۰۲ درصد بازدهی به دست آورد. هم اکنون ترکیب دارایی این صندوق شامل ۵۹ درصد سهام، ۳۷ درصد اوراق با درآمد ثابت، ۳ درصد سپرده بانکی و یک درصد سایر دارایی هاست.

این صندوق به دلیل ماهیتش که به نسبت مساوی و نزدیک به هم در اوراق بادرآمد ثابت، سهام و سپرده بانکی سرمایه گذاری می کند، در دسته صندوق های با «ریسک متوسط» قرار می گیرند.

صندوق های با درآمد ثابت
شرکت سبدگردان آسمان با پذیره نویسی صندوق با درآمد ثابت آسمان امید در بهمن ماه ۱۳۹۷، توانست دایره خدمات خود را به سرمایه گذاران ریسک گریز و علاقمند به درآمد ثابت توسعه دهد. این صندوق طی ۴ ماه اول فعالیت خود یعنی بهمن و اسفند ماه ۱۳۹۷  و فروردین و اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به ترتیب با کسب بازدهی سالیانه ۲۰.۲، ۲۳.۲، ۲۲ و ۲۴ درصد توانست خود را به عنوان مدعی محقق ساز بازدهی مناسب در بین صندوق های با درآمد ثابت اثبات کند؛ صندوق آسمان امید در حالی توانست سود سالیانه شده ۲۴ درصدی را در اردیبهشت امسال نصیب سرمایه گذاران خود کند که در دوره کوتاه فعالیت خود توانسته است رتبه چهارم پربازده ترین های صندوق های بادرآمد ثابت قابل معامله در بورس را تصاحب کند.
صندوق با درآمد ثابت آسمان امید با ترکیب دارایی ۷۲ درصدی اوراق با درآمد ثابت، ۲۷ درصدی سپرده بانکی و یک درصدی سهام تلاش دارد که بتواند مناسب ترین سودها را نصیب سرمایه گذاران ریسک گریز خود کند.

 

این صندوق به دلیل ماهیتش که اغلب در اوراق بادرآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه گذاری می کند، در دسته صندوق های با «ریسک نزدیک به صفر» قرار می گیرند.


می توانید ما را در کانال های تلگرامی زیر دنبال کنید

https://t.me/asemanpmc
https://t.me/asemanomid

 

صندوق های سرمایه گذاری سبدگردان آسمان صندوق های سرمایه گذاری مختلط صندوق های سرمایه گذاری در سهام صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت صندوق های قابل معامله آسمان خاورمیانه آسمان یکم آسمان امید آسمان آرمانی سهام بازدهی