آسمان در رسانه
مقاله سبدگردان آسمان
ویدئو سبدگردان آسمان
اینفوگرافیک سبدگردان آسمان
پادکست سبدگردان آسمان
واژه نامه سبدگردان آسمان
ابزارک های مالی
در انتظار رو شدن برگ‎های برنده بازار
کد مطلب: 538     تاریخ انتشار: 1398/02/29     تعداد مشاهده: 1025
Facebook Twitter Google+ LinkedIn

بازار هفته گذشته را در هاله‎ای از ابهام شروع کرد، بسیار دوست داشت که اولین روز خود را با پایانی مثبت تمام کند اما زیر فشار عرضه‎ها نتوانست تاب بیاورد و دو روز اول هفته فروشنده‎ها به هر قیمتی به دنبال قرمز کرن بازار بودند؛ رفته رفته تامل و تفکر جای هیجان در فروش را گرفت، دید تحلیلی بر بازار سایه انداخت و خریداران از هر فرصتی برای خرید استفاده می‎کردند و فروشندگان در صف فروش اول هفته را به شدت پریشان کردند.


 به طور کلی بازار هفته گذشته را متعادل تمام کرد و نکته‎ای که می توان به آن اضافه کرد این است که ترس از شدت عرضه‎ها در سهم بنیادی‎های بزرگ وجود دارد و بخاطر همین است که شاخص هم‎وزن در هفته گذشته عملکرد بهتری از شاخص کل داشت.
طی هفته جاری و هفته بعد برای بازار دو برگه برنده وجود دارد که می تواند بازی را به سمت شاخص کل برگرداند. در هفته اول، گزارش‎های سالانه شرکت‎ها را داریم که می‎تواند قیمت کنونی تعدیل شده خیلی از سهام موجود در بازار را به عنوان کف سال آن‎ها به بازار بشناساند و قوت قلب بیشتری به خریداران دهد و البته نظر احتمالا مثبت شورای نگهبان در ابتدای هفته در مورد قانون تجدید ارزیابی شرکت‎های بورسی می‎تواند سال پر رونقی را برای شرکت‎های دارای این پتانسیل رقم بزند. در هفته دوم اما گزارش‎های ماه اردیبهشت را داریم که با توجه به آمار خوب گمرک و تورم ابتدای سال با افزایش مقدار و نرخ فروش می‎توانند امید به افزایش قابل توجه سودآوی در سال 98 را به بازار القا کنند.
همان طور که در هفته گذشته با اطمینان پیشنهاد خرید در منفی‎های بازار را دادیم، در این هفته نیز با توجه به اینکه فشار اخبار سیاسی منفی کم شده است و اثرات جنگ تجاری چین و آمریکا در بازار‎های مالی جهان هضم شده است، پیشنهاد عدم فروش در سهم های بنیادی‎ بازار را داریم؛ امیدواریم با انتشار گزارش‎های بسیار خوب از آن‎ها شاخص کل را با مثبت دلنشینی در این هفته به پایان برسانیم.

منصور اصغری

تحلیل گر – سبدگردان آسمان

منبع: پایگاه خبری-تحلیلی «بااقتصاد»

 

سهم بنیادی بورس تجدید ارزیابی