آسمان در رسانه
مقاله سبدگردان آسمان
ویدئو سبدگردان آسمان
اینفوگرافیک سبدگردان آسمان
پادکست سبدگردان آسمان
واژه نامه سبدگردان آسمان
ابزارک های مالی
سود ۲۳ درصدی سالیانه صندوق آسمان امید در دومین ماه فعالیت
کد مطلب: 532     تاریخ انتشار: 1398/01/24     تعداد مشاهده: 622
Facebook Twitter Google+ LinkedIn

با توجه به شرایط اقتصادی پر نوسان و کاهش بازده سپرده بانکی شاید شما هم به این فکر افتاده‌اید که برای سرمایه‌گذاری کم ریسک و مطمئن‌تر، سراغ صندوق‌های سرمایه‌گذاری بروید؛ صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آسمان امید، می‌تواند پیشنهاد خوب و قابل‌توجهی برای سرمایه‌گذاری شما باشد. صندوقی که در ابتدای مسیر فعالیت خود توانسته، سوددهی رضایت بخشی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد


به گزارش رده (مرجع بررسی خدمات بانکی)، در بین سودهای پرداختی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال جدید، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آسمان امید (آسامید) با سود ۲۳٫۲ درصدی سالیانه، یکی از بیشترین سودهای پرداختی را به خودش اختصاص داد. سود محقق شده اسفندماه این صندوق که روز سه‌شنبه ۶ فروردین‌ماه ۹۸ و مطابق با امیدنامه صندوق به‌حساب سرمایه‌گذاران واریز شد، به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری ۱۸۴ ریال بود که معادل نرخ بازدهی سالانه ۲۳٫۲ درصد بود.

 
آغاز فعالیت صندوق آسمان امید با سوددهی مناسب
صندوق سرمایه‌گذاری آسمان امید در ابتدای فعالیت خود و در ماه اول سوددهی، سود سالانه شده ۲۰٫۲ درصدی را به مشتریانش پرداخت کرد. این صندوق در دومین ماه از فعالیت و سوددهی خود، یک روند صعودی نسبتاً چشمگیر را در پیش گرفت و رضایت حداکثری سرمایه‌گذاران را در ابتدای فعالیت خود جلب کرد؛ این صندوق توانست سود سالانه ۲۳٫۲ درصدی را به مشتریان خود پرداخت کند.
 
پیش‌بینی بازده صندوق آسمان امید
مدیریت صندوق آسمان امید را شرکت سبد گردان آسمان برعهده دارد و تأمین سرمایه امید نیز بازارگردانی آن را انجام می‌دهد. با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته و طبق اعلام بازارگردان، شیوه بازارگردانی صندوق در سه ماه اول فعالیت به شکلی خواهد بود که امکان کسب بازده سالانه حداقل ۲۰ درصد به‌صورت روزشمار برای سرمایه‌گذاران میسر است و پس‌ازاین دوره با توجه به شرایط و سودآوری دارایی‌های صندوق، نرخ بازده با فعالیت بازارگردانی قابل تجدیدنظر خواهد بود.
 
پیش‌بینی سود، قیمت و نحوه خرید واحد صندوق آسمان امید
خریدوفروش واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق آسمان امید در فرابورس امکان‌پذیر خواهد بود. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به هر یک از کارگزاران دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار پس از دریافت کد معاملاتی بورسی در معاملات این صندوق وارد شوند.
گفتنی است که ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق در ابتدای هرماه و پس از پرداخت سود، ۱۰ هزار ریال است و در طول ماه متغیر خواهد بود. سود صندوق به‌صورت ماهانه از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پرداخت می‌شود. همان‌طور که بیان شد؛ با توجه به برنامه اعلامی بازارگردان، شیوه بازارگردانی صندوق در سه ماه اول فعالیت به شکلی خواهد بود که امکان کسب بازده سالانه ۲۰ درصد به‌صورت روزشمار برای سرمایه‌گذاران مهیا است؛ پس از این دوره با توجه به شرایط و سودآوری دارایی‌های صندوق، نرخ بازده قابل تجدیدنظر است (سود پرداختی بهمن و اسفندماه به ترتیب ۲۰٫۲ و ۲۳٫۲ درصد سالیانه محقق شده است).
بازارگردان صندوق، به‌صورت دوره‌ای و منظم برنامه خود را برای حداقل نرخ بازخرید واحدهای سرمایه‌گذاری از طریق وب سایت رسمی صندوق اطلاع‌رسانی می‌کند و مظنه خرید همه روزهای ماه پیش‌رو را اعلام می‌کند؛ از این رو سرمایه‌گذاران می‌دانند که مظنه بازخرید واحدهای سرمایه‌گذاری در ماه آتی چقدر خواهد بود و با آگاهی بیشتر اقدام به خریدوفروش واحدهای خود خواهند کرد.
 
مجوز فعالیت صندوق آسمان امید
صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آسمان امید، صندوق مشترک با درآمد ثابت، با سرمایه باز و در اندازه بزرگ محسوب می‌شود که در تاریخ ۲۶ آذرماه ۹۷ با شماره ثبت ۴۶۱۱۵ نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است. این صندوق همچنین در تاریخ ۵ دی‌ماه ۹۷ به‌عنوان صندوق سرمایه‌گذاری موضوع بند ۲۰ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه سال ۱۳۸۴، با شماره ۱۱۶۲۶ از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) مجوز دریافت و از تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه فعالیت خود را روی تابلوی فرابورس آغاز کرده است.

سود صندوق های سرمایه گذاری آسمان امید درآمد ثابت