آسمان در رسانه
مقاله سبدگردان آسمان
ویدئو سبدگردان آسمان
اینفوگرافیک سبدگردان آسمان
پادکست سبدگردان آسمان
واژه نامه سبدگردان آسمان
ابزارک های مالی
مزیت سبدگردان ها
کد مطلب: 403     تاریخ انتشار: 1396/10/11     تعداد مشاهده: 1610
Facebook Twitter Google+ LinkedIn

بیش از نیم قرن است که دنیا راه حل کسب سود با حرفه ای ها را توأم با شفافیت و اثربخشی ارائه داده است. شرکت های سبدگردان یک راه حل اثربخش و شفاف برای بهره مندی از تجربه و تخصص حرفه ای ها در زمینه مدیریت دارایی در بازار سرمایه است.


پرده اول 15 دی ماه 1392 شاخص کل بورس 89500 واحد
پس از 17 ماه رشد مداوم شاخص کل بورس رکورد 89500 واحدی در تابلو بورس درج شد؛ در هفته‌های منتهی به این روز به خصوص، رسانه های جمعی مداوم بر طبل بورس و رشد بی وقفه آن کوبیدند. بسیاری از آحاد جامعه به طمع کسب سودهای ستاره ای راهی بازار سهام شدند و پس اندازهای خود را سراسیمه از حسرت سودهای از کف رفته به تالار حافظ رساندند.

پرده دوم 1 آذر ماه 1396 شاخص کل بورس 89300 واحد
تقریباً چهار سال طول کشید تا شاخص کل بورس رکورد قبلی خود را باز پس بگیرد.

پرده میانی از 15 دی‌ماه 1392 تا 1 آذرماه 1396
شاید اطلاعات رسمی در دسترس نباشد که در طول این چهار سال پس اندازهای از دست رفته به طمع سودهای کسب نشده تا چه حد توانسته اند خود را ترمیم کنند و البته شاید بسیاری ندادند در طول همین سال ها چه سودهایی توسط حرفه ای ها کسب شد؛ اما یک قانون کلی در بازارهای سرمایه حاکم بودن سازوکار تنزیل انتظارات آتی در قیمت های امروز است، لذا وقتی طبل ها صدا می کنند (بخوانید تحقق انتظارات) هر چند به ظاهر مهمانی آغاز شده (بخوانید رشد قیمت ها) مهمانان وقت شناس (بخوانید حرفه ای ها) طرف خود را بسته اند.
بیش از نیم قرن است که دنیا راه حل کسب سود با حرفه ای ها را توأم با شفافیت و اثربخشی ارائه داده است. شرکت های سبدگردان یک راه حل اثربخش و شفاف برای بهره مندی از تجربه و تخصص حرفه ای ها در زمینه مدیریت دارایی در بازار سرمایه است. سرمایه گذار با عقد یک قرارداد خدمات سبدگردانی اختصاصی با این شرکت ها می تواند از مزایای یک تجربه موفق با حرفه ای ها بهره مند شود.
نظارت جدی بر فرآیند تائید صلاحیت مدیران مجرب و با دانش مرتبط؛ لزوم استخدام کارشناسان با گواهی نامه های معتبر داخلی و خارجی؛ قبولی سمت و نظارت مستمر حسابرسان تراز اول و معتمد برای هر حساب سرمایه گذاری جدید؛ لزوم انجام کلیه امور مدیریت دارایی بر یک بستر الکترونیکی برخط با قابلیت دسترسی، نمایش و پیگیری برای سرمایه گذاران، ناظران و بازرسان؛ مجموعه اقداماتی هستند که سه ویژگی حرفه ای گری، اثربخشی و شفافیت را فراهم می آورد.
غیر از این ها سبدگردانی مزیت های دیگری نیز دارد؛ حفظ مالکیت دارایی های خریداری شده به حساب سرمایه گذار به نام وی و تنها انتقال وکالتی اختیار مدیریت دارایی به سبدگردان، تعیین استراتژی تخصیص بهینه دارایی ها مطابق با سطح ریسک پذیری و افق سرمایه گذاری هر سرمایه گذار به صورت کاملاً اختصاصی و سفارشی، پیگیری کلیه مطالبات سبد سرمایه گذار از ناشران بورسی بابت خرید و نگه داری سهام و انواع اوراق بهادار توسط سبدگردان، امکان افزایش یا کاهش سرمایه سبد توسط سرمایه گذار در هر زمان، دریافت گزارش های برخط روزانه، هفتگی، ماهانه و دوره ای از آخرین رویدادهای سبد توسط سرمایه گذار و برخورداری از معافیت مالیاتی درآمدهای حاصل از سبد، مواردی است که سرمایه گذار را از دغدغه ها، هیجانات و نوسانات سرمایه گذاری در بازار سهام تا حدود زیادی آسوده نموده و تجربه سرمایه گذاری را خاطرانگیز و دوست داشتنی خواهد کرد.

محمد صدرائی
مدیرعامل شرکت سبدگردان آسمان
منبع: هفته نامه سهامدار

 

سبدگردان سبدگردانی اختصاصی سود معافیت مالیاتی بورس شاخص