صندوق سرمایه گذاری آسمان یکم
کد مطلب: 163     تاریخ انتشار: 1394/09/01     تعداد مشاهده: 6412
Facebook Twitter Google+ LinkedIn

صندوق سرمایه گذاری «آسمان یکم» یک صندوق در سهام است.


تاریخچه صندوق

صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان یکم، صندوق مشترک در سهام با سرمایه باز در اندازه کوچک محسوب می‌شود، که در تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۰۱ با شماره ثبت ۲۹۸۶۳ نزد مرجع ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۱۳ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه‌گذاری موضوع بند ۲۰ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه سال ۱۳۸۴، فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق با شماره ۱۱۰۸۷ نزد سبا به ثبت رسیده است. سرمایه اولیه این صندوق ۷,۱۲۳ میلیون ریال شامل ۷,۱۲۳ واحد سرمایه‌گذاری بوده است.

 

اهداف صندوق

هدف از تشکیل صندوق، جمع­ آوری وجوه از سرمایه ­گذاران و اختصاص آنها به خرید انواع اوراق بهادار موضوع ماده (۴) اساسنامه به منظور کاهش ریسک سرمایه­ گذاری، بهره گیری از صرفه جویی­ های ناشی از مقیاس و تامین منافع برای سرمایه­گذاران است. مدیریت صندوق در صدد آن است تا با پذیرش ریسک معقول، بیشترین بازدهی ممکن نصیب سرمایه ­گذاران گردد. انباشته شدن سرمایه در صندوق، مزیت­ های متعددی نسبت به سرمایه­ گذاری انفرادی سرمایه­ گذاران دارد؛ به طوری که:

اول: هزینه به کارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین همه سرمایه­ گذاران تقسیم می­ شود و سرانه هزینه هر سرمایه­ گذار کاهش می­یابد؛

دوم: صندوق از جانب سرمایه­ گذاران، کلیه حقوق اجرایی مربوط به صندوق از قبیل دریافت سود سهام و کوپن اوراق بهادار را انجام می­ دهد و در نتیجه سرانه هزینه هر سرمایه ­گذار برای انجام سرمایه­ گذاری کاهش می­ یابد؛

سوم:امکان سرمایه ­گذاری مناسب و متنوع­ تر دارایی­ ها فراهم شده و در نتیجه ریسک سرمایه ­گذاری کاهش می­ یابد.

 

مخاطبان صندوق
مخاطبان صندوق، سرمایه گذارانی با ویژگی های زیر هستند:

 

افتخارات صندوق

صندوق سرمایه گذاری آسمان یکم با کسب ۱۶۳ درصد بازدهی در سال ۱۳۹۲، رتبه اول را میان بیش از ۸۰ صندوق در سهام کسب کرده است. این صندوق همچنین با کسب بازدهی ۳۸ درصدی در سال ۱۳۹۶، رتبه سوم را در میان صندوق های درسهام به خود اختصاص داد.

مقایسه بازدهی سالانه صندوق آسمان یکم با بازده شاخص کل بورس

Morris.Bar({
 element: 'graph',
 data: [
 { 
 x: '1393',y:-24,z:-21 }
 
 ,{ 
 x: '1394',y:17,z:28 }
 
 ,{ 
 x: '1395',y:15,z:-4 }
 
 ,{ 
 x: '1396',y:38,z:25 }
 
 ,{ 
 x: '1397',y:74,z:86 }
 
 ,{ 
 x: 'سال منتهی به 4 تیرماه 99',y:407,z:473 }
 
],
 

 xkey: 'x',
 ykeys: ['y','z'],
 resize:true,
 
 labels: [ 'بازدهی سالانه صندوق (%)' ,'بازدهی شاخص کل بورس (%)' ]

})
صندوق درسهام سرمایه گذاری غیر مستقیم سرمایه گذاری بورس برترین صندوق درسهام