close

راهنمای سرمایه‌‌گذاران

«شرکت سبد گردان آسمان» با هدف ارائه خدمات تخصصی در زمینه مدیریت سرمایه گذاری اوراق بهادار در مرداد ماه سال 1390 تاسیس و با کسب مجوز سبدگردانی از سازمان بورس و اوراق بهادار، تحت نظارت این سازمان فعالیت خود را آغاز نمود.
این شرکت با تکیه بر تجارب مدیران خود در طی دوره فعالیت با راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری مختلف در جهت منافع مشتریان گام برداشته است.

معرفی سبدگردانی

شرکت‌های سبدگردان یکی از انواع واسطه‌های مالی هستند که به عنوان نماینده سرمایه‌گذار و به نام سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذاری در بورس می‌پردازند که این عمل در قالب مفهوم سبدگردانی اختصاصی به این معناست که برای هر فردی متناسب با ویژگی‌های خودش سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

منظور از ویژگی‌های مذکور، میزان ریسک‌پذیری و موقعیت فرد سرمایه‌گذار است. برای مثال جوانی را در نظر بگیرید که قصد تغییر شرایط مالی خود را دارد. این شخص حاضر است ریسک کند تا به اهداف مورد نظر خود برسد. در مقابل شخص مسنی که در پی زندگی آرام و بدون استرس است را در نظر بگیرید، طبعاً نوع سرمایه‌گذاری که برای این دو فرد صورت می‌پذیرد متفاوت با یکدیگر است.

اما حال این سؤال مطرح می‌شود که سبدگردان چطور به میزان ریسک‌پذیری و در نهایت پرتفوی مناسب برای هر شخص پی می‌برد؟

این کار توسط کارشناس تحلیلگر شرکت سبدگردان صورت می‌پذیرد و او با طرح سؤالاتی استاندارد از شخص سرمایه‌گذار، وضعیت درآمدی و هزینه‌ای وی، هدف شخص از سرمایه‌گذاری و مواردی از این دست به سطح ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار می‌رسد و نتیجه را با سرمایه‌گذار مطرح می‌کند. سرمایه‌گذار مختار است که نتیجه را بپذیرد یا خیر، در نهایت پس از توافق طرفین بر روی نتیجه پرتفوی مناسب سرمایه‌گذار تشکیل می شود.

مزایا
از جمله مزایای سبدگردانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معاف از مالیات 
حفظ مالکیت دارایی برای سرمایه گذار 
دسترسی روزانه به عملکرد سبد
امکان نقدشوندگی مطابق با نظر سرمایه گذار 
نظارت مستمر امین و حسابرس 

* پرتفوی، مجموعه دارایی را می‌گویند.

متوسط بازدهی وزنی-زمانی سبدها در دوره ی منتهی به ۱۳۹۸/۱۱/۳۰

Morris.Bar({
 element: 'graph',
 data: [
 { 
 x: ' یک ساله',y:197,z:200 }
 
 ,{ 
 x: '6 ماهه',y:70,z:80 }
 
 ,{ 
 x: '3 ماهه',y:57,z:54 }
 
],
 

 xkey: 'x',
 ykeys: ['y','z'],
 resize:true,
 
 labels: [ 'بازدهی وزنی سبدهای آسمان (%)' ,'بازدهی شاخص کل بورس (%)' ]

})Morris.Bar({
 element: 'graph2',

 data: [
 { 
}
 
 ,{ 
}
 
 ,{ 
}
 
],
 

 xkey: 'x',
 ykeys: ['y'],
 resize:true,
  trendLineColors: ['#4F81BD'],
 lineColors:	  ['#4F81BD'],
 barColors: ['#4F81BD'],

 labels: [ 'متوسط ماندگاری منابع (%)' ]

})

فرآیند سبدگردانی
قرارداد سبدگردانی
موضوع قرارداد سبدگردانی عبارتست از سبدگردانی سبداختصاصی اوراق بهادار، توسط شرکت سبدگردان با رعایت اهداف، اصول و محدودیت&zwn...
پرسشنامه اطلاعات مشتریان
در زمینه خدمات سبدگردانی، پرسشنامه اطلاعات مشتریان (اشخاص حقیقی و حقوقی) به منظور ارزیابی میزان ریسک‌پذیری سرمایه گذاران تکمیل م...
تحلیل اطلاعات پرسشنامه
تحلیل گران با داشتن تخصص و تجربه کافی، آشنایی با منابع اطلاعاتی و تحلیلی و ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران خود، کیفیت سرمایه­ گذاری آن­ها را افزایش ...


روش ها و منابع

در شرکت سبدگردان آسمان تلاش می شود تا عملیات مدیریت پرتفوی با استفاده از روش های حرفه ای و رایج ارزش گذاری و تحلیل بازارهای مالی معتبر به انجام رسد. بکارگیری نرم افزارهای مالی مناسب و ترکیب آنها با روشهای مزبور، پایه محکم و ابزار مناسبی را برای حضور پرقدرت در بازار سرمایه فراهم خواهد کرد.مبنای تحلیل در این شرکت روش تحلیل بنیادی بوده و تمام عملیات سبدگردانی بر اساس گزارشات تحلیل بنیادی به انجام  میرسد.

از تحلیل تکنیکال نیز به عنوان روش ضمنی تحلیل روند قیمتها و شاخصها، با هدف بدست آوردن جو و هیجان بازار در هر یک از سهام ها و صنایع استفاده خواهد شد. روش‌های ارزشگذاری و تحلیل اوراق بهادار قابل بکارگیری شامل مدلهای مبتنی بر تنزیل جریانات نقدی(DDM)، مدلهای مبتنی بر جریان نقدی آزاد (FCF)، توجه به ارزش جایگزینی و استفاده از روشهای P/E بر اساس EPS کارشناسی می باشد.


دسترسی به سبد


ایجاد سبد اختصاصی